אנדרטה לזכר שמונת הרוגי מוסך הרכבת נחנכה בק. ים

שר התחבורה ,שאול מופז, אשר השתתף בטקס אמר כי ההרוגים הם חלק בלתי נפרד מהלוחמים שנהרגו במלחמה זו

אתמול התקיים טקס הנצחת אנדרטה בק. ים  לזכר שמונת הנופלים מאסון הרכבת במלחמת לבנון ה2.  סיגל חזן,אחות של אחד ההרוגים קראה לראש עיריית חיפה יונה יהב, לקבל החלטה במהרה ולפעול למען הנצחת הנופלים בעיר חיפה. יהב : הבקשה אינה מוצדקת. נופלי הרכבת מונצחים גם במוסך- בזירת האירוע וגם ברכבת מרכז. חזן הוסיפה, כי ראשי הערים והשרים חייבים למשפחות הנופלים דין וחשבון על ההתייחסות למשפחות השכולות כיוון שנציגי המשפחות לא הוזמנו לטקס הזכרון בהר הרצל שהתקיים לזכר החיילים שנפלו.

 

חזן לא היחידה שהביעה את רגשותיה הטעונים, גם נאווה מנסורה, אמו של שלומי מסורה ז"ל יצאה נגד ראש עיריית קרית ים עו"ד שמואל סיסו בטענה שמיקום האנדרטה אינו מוצא חן בעינה. מנסורה ציינה כי היא קיימה מאבק ארוך למען הקמת האנדרטה ובסופו של דבר הקימו אותה לא בכיכר מרכזית כפי שבקשה, אלא אל מול מחסני העירייה. סיסו אמר בתגובה כי: " מדובר במקום מרכזי, אך עם הורים שכולים אי אפשר להתווכח. 30 אלף כלי רכב עוברים פה ביום, אם מדברת מתוך כאבה, אני חושב שיבוא יום ותבין כי זו באמת אנדרטה שנותנת את הכבוד שמגיע לה. סיסו הוסיף כי האירוע מאוד מרגש, שנתיים חלפו מאז המלחמה. היום נותנים כבוד לאותם אלה שנפלו בתקווה שלא נראה מחזות כאלה יותר. ק. ים סבלה קשות במלחמה.

 

שר התחבורה ,שאול מופז, אשר השתתף בטקס אמר כי ההרוגים הם חלק בלתי נפרד מהלוחמים שנהרגו במלחמה זו. "משפחות יקרות, בכיתם במשך שנתיים, והנה כבר התחלתם במפעל הנצחה והיום נמצאים אנו במקום הקרוי על שם השמונה. עובדים חרוצים היו, אנשי משפחה, דמותם חקוקה היטב בלבבות, קריאת האנדרטה על שמם הוא ביטוי להזדהות כלפי המשפחות הכואבות. עובדי רכבת ישראל הביאו את חבריהם למנוחות, אך כל יום שעובר הגעגוע גובר, כלפי חוץ השגרה מתנהלת כרגיל, אך עמוק בנשמה יש פצע פתוח שלא נסגר. אני מכיר את ההרגשה ממחוזות אחרים ורוצה להשתתף בצערם של כל המשפחות. כולנו כמשפחה אחת היום, אתם חוזרים אל הבית, אל החלל שלא מתמלא, אל תחושת היגון . אין מילים לתאר את ההרגשה. אנחנו יודעים כי מעתה ומתמיד יהיה הזיכרון הזה לנחלת הכלל.